Godala

Godalni oddelek združuje učence violine, viole, violončela in kontrabasa, ki pod okriljem svojih učiteljev že od malih nog naprej rastejo v pridobivanju znanja. Kljub temu so del učnega procesa tudi starejši in odrasli učenci.

Učitelji se skozi prijetno in delovno vzdušje trudijo pri učencih razviti vztrajnost, potrpežljivost in odgovornost ter kultivirati njihov odnos do glasbe in kulture, dodatna znanja in izkušnje pa učitelji pridobivajo na seminarjih.

Učencem je poleg spoznavanja klasične glasbe, omogočeno spoznavanje široke palete glasbenih zvrsti, kot so zabavna, popularna, jazz glasba itd. in pridobivanje potrebnega tehničnega znanja za izvajanje teh zvrsti.

Izkušnje, pridobljene na nastopih in skozi ustvarjalni izobraževalni proces, pa so zelo uporabne na vseh življenjskih področjih.