Učenci s posebnimi potrebami

Pred desetletjem so starši otrok s posebnimi potrebami izrazili željo po njihovi vključitvi v Glasbeno šolo. Z veseljem smo jim prisluhnili, odprli vrata naše šole in jim omogočili izobraževanje. Oblikovala se je skupina učiteljev, ki se med ostalim, posvečajo tudi temu delu. Pouk izvajajo individualno in se tako posvetijo vsakemu otroku posebej ter zanj pripravijo načrt dela. Začenjajo s splošnimi znanji glasbe, ki pa jo razvijejo do obvladovanja instrumenta po otrokovih zmožnostih.

Ukvarjanje z glasbo otrokom s posebnimi potrebami krepi samopodobo, pomaga na področju učenja, daje motivacijo za druga znanja in naloge. Skozi glasbo dobijo občutek sprejetosti v družbi in okolici, kjer živijo. Svet glasbe je zabaven, privlačen, zanimiv, čustven in z veseljem ga delimo z otroci in mladostniki s posebnimi potrebami.