TEMSIG – Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov 2019

Nazaj

TEMSIG – Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov 2019

Na glasbenih šolah Gorenjske regije je od 4. do 18. marca potekal finalni del tekmovanja TEMSIG – Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov. Tudi tu se je predstavila precej številčna zasedba naših učencev, ki so morali že pred tem skozi zahtevno sito predtekmovanja, ki je potekalo februarja.

V kategoriji klavir 1.a se je pomerila Alja Šinkovec in osvojila zlato priznanje. Njen mentor je Branimir Biliško. V kategoriji flavta 1.a je pod budnim očesom mentorice Andreje Istenič Lipovšek tekmovala Hajdi Haler in si ravno tako priigrala zlato priznanje. Pri klavirju jo je spremljal Lucijan Cetin, ki si je ob tem prislužil še posebno priznanje za zgledno sodelovanje s tekmovalcem in umetniško podporo v posamezni kategoriji. Neva Žnideršič (oboa 1.a) je prejela zlato priznanje, Ana Volčanšek (oboa 1.b) pa srebrno priznanje. Njuna mentorica je Manca Oberstar, na klavirju pa ju je spremljala Estera Cetin. Klarinetistka Tita Žnideršič (klarinet 1.a) je osvojila zlato priznanje, bila absolutna zmagovalka kategorije, obenem pa prejela še posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe. Maša Žoher (klarinet 1.b) si je priigrala srebrno priznanje in priznanje za najboljšo izvedbo skladbe slovenskega avtorja. Njun mentor je Robert Pirc. V isti kategoriji (klarinet 1.b) je bil absolutni zmagovalec Leon Drstvenšek, ki si je pod mentorstvom Petra Gabriča prislužil še posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe. Na klavirju je klarinetiste spremljal Branimir Biliško. Mlada fagotistka Uma Učakar (fagot  1.a) je osvojila zlato priznanje, bila absolutno prva v kategoriji, poleg tega pa osvojila še posebno prizanje za najbolj obetavno tekmovalko v najmlajši kategoriji. Jan Fritz pa je v kategoriji fagot  1.b dosegel bronasto priznanje. Njun mentor je Dejan Učakar, za klavirsko spremljavo pa je skrbel neutrudni Martin Šušteršič. Tekmovale pa so tudi komorne skupine z trobili. Našo šolo je predstavljala skupina »Kvintet 4+1« v sestavi: Tia Štefanič, Blaž Krajnc, Nuša in Neža Jelenič Zaman, Jaka Sotošek. Dosegli so srebrno priznanje in absolutno 3. mesto. Njihov mentor je Drago Gradišek.

TEMSIG – Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov 2019
TEMSIG – Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov 2019
TEMSIG – Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov 2019
TEMSIG – Tekmovanje mladih slovenskih glasbenikov 2019

Glasbena šola Krško

Uradni podatki

Glasbena šola Krško

Modri

Cert ID: 0057/00060

DominoCert Certifikat digitalne odličnosti
Glasbena šola Krško
Matična številka: 5085055000